vaxol spray do uszu
Profilaktyka

Domowa apteczka – właściwe czyszczenie uszu dziecka i dorosłego

apteczka

Podstawa domowej apteczki to nie tylko plastry, bandaże, woda utleniona, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Równie ważny jest wybór odpowiedniego preparatu do higieny i ochrony uszu.

Wydaje ci się, że twoja apteczka jest właściwie zorganizowania i masz zawsze pod ręką to czego ci potrzeba? Niestety większość z nas często zapomina, że o nasze uszy powinniśmy dbać równie gorliwie, co o zdrowy uśmiech. Nasze uszy to przecież jeden z najważniejszych narządów i chcemy dobrze słyszeć jak najdłużej.

Szkodliwe patyczki higieniczne

Zwykle poświęcamy niewiele uwagi naszym uszom. Czyścimy je po prostu co jakiś czas patyczkami higienicznymi, zwykle gdy pojawia się swędzenie lub obserwujemy wydostającą się z ucha woskowinę. I tu właśnie tkwi problem – w niewłaściwej higienie. Stosowanie takiej metody jest odradzane przez lekarzy, gdyż może doprowadzić do uszkodzenia delikatnej błony bębenkowej albo przyczyniać się do „upychania” woskowiny w przewodzie słuchowym i tworzenia korków woskowinowych. Czyszczenie uszu patyczkami i mechaniczne podrażnianie wrażliwej skóry wewnątrz uszu często prowadzi do produkowania nadmiernej ilości woskowiny.  

Jak prawidłowo dbać o uszy?

O wiele lepszą metodą i znacznie bezpieczniejszą niż stosowanie patyczków higienicznych jest skorzystanie z preparatu stworzonego i rekomendowanego przez specjalistów. Najlepiej wybrać taki, który oparty jest całkowicie na naturalnych składnikach i którego skuteczność potwierdzają badania oraz pozytywne opinie ekspertów. Przykładem może być dostępny w aptekach bez recepty preparat Vaxol, który jako jedyny preparat do uszu posiada rekomendacje polskich towarzystw laryngologicznych. Eksperci zalecają stosowanie produktu w celu: wspomożenia procesu samooczyszczania uszu, przygotowania uszu do zabiegu usuwania korków woskowinowych, oraz jako ochrona przed infekcjami ucha na skutek zalegania wody w przewodzie słuchowym. W składzie Vaxol znajduje się wyłącznie specjalnie oczyszczona w warunkach farmaceutycznych oliwa z oliwek, która delikatnie chroni ucho i jednocześnie tworzy ochronny film lipidowy. Wspomaga też proces oczyszczania ucha z nadmiaru woskowiny. Dzięki specjalnie wyprofilowanej końcówce, która nie pozwala na zbyt głębokie wprowadzenie jej do przewodu słuchowego nie trzeba obawiać się uszkodzenia błony bębenkowej.  

Czyszczenie uszu dziecka i dorosłego

Jeśli chcesz właściwe zadbać o swoje uszy wystarczy, że będziesz stosować Vaxol raz w tygodniu. Już po pierwszym zastosowaniu poczujesz i … usłyszysz różnicę. Bardzo dużą zaletą produktu jest to, że jest niezwykle wydajny oraz to, że może korzystać z niego każdy członek twojej rodziny. Preparat może być bezpiecznie stosowany nawet u małych dzieci. Jest szczególnie zalecany pływającym w basenie, gdyż chroni ucho przed nadmierna wilgocią i infekcjami wynikającymi z zalegania wody po kąpieli. Może być również stosowany przez osoby które noszą aparaty słuchowe. U tej grupy na skutek stałego noszenia słuchawek w uszach może dochodzić do podrażnień naskórka przewodu słuchowego oraz nadprodukcji woskowiny.

Eksperci z Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów zgodnie twierdzą, że Vaxol skutecznie zapobiega powstawaniu korków woskowinowych, a tym samym również zaburzeniom słuchu typu przewodzeniowego i działa profilaktycznie chroniąc skórę przewodu słuchowego przed wysychaniem oraz wilgocią.  To najlepsza rekomendacja,  aby już teraz dołączyć go do domowej apteczki.

Polub lub udostępnij 🙂

Wpisz treść tutaj

Facebook2k
Subskrybuj7
Subskrybuj
Instagram301