vaxol spray do uszu
DolegliwościProfilaktyka

Problemy z uszami – jak czyścić uszy

patyczki do uszu

Niewiele osób wie, że woskowina wydzielana przez nasze uszy pełni bardzo ważną rolę, dlatego nie zawsze trzeba ją usuwać. Problem pojawia się wtedy gdy wydzieliny tej jest zbyt dużo i zaczynamy odczuwać ból, kłucie, swędzenie lub co najgorsze, zauważamy pogorszenie słuchu.

Tworzenie się woskowiny jest całkowicie fizjologicznym zjawiskiem. W przewodzie słuchowym każdego człowieka znajdują się gruczoły woskowinowe produkujące wydzielinę, która potocznie nazywana jest woskiem. W skład tej wydzieliny wchodzą min. tłuszcze i likopeptydy. Woskowina ma za zadanie chronić ucho przed infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi oraz dbać o prawidłowy stan skóry przewodu słuchowego. Zwykle ucho oczyszcza się z woskowiny w sposób naturalny, bez potrzeby naszej ingerencji, jednak bywają sytuacje kiedy należy zastosować odpowiednie środki aby zapobiec tworzeniu się nadmiernej ilości woskowiny. Problem z nadmiernym gromadzeniem się woskowiny w uszach dotyczy nie tylko dzieci, ale także dorosłych np. osób starszych i noszących aparaty słuchowe.

Problemy osób starszych – korek woskowinowy w uchu

Z obserwacji lekarskich wynika że u ok. 60% osób w starszym wieku dochodzi do zwiększonego wydzielania woskowiny. Osoby te chcąc oczyścić uszy często stosują patyczki higieniczne, które powodują wpychanie woskowiny w głąb przewodu słuchowego i „ubijanie” jej, co prowadzi do tworzenia się tzw. korków woskowinowych. Dla tych pacjentów niezwykle pomocny może być dostępny w aptekach preparat Vaxol. Regularne stosowanie preparatu zapobiega tworzeniu nadmiernej ilości woskowiny, a także tworzeniu się korków woskowinowych. Zawarta w preparacie oczyszczona zgodnie ze standardami farmaceutycznymi oliwa z oliwek delikatnie pielęgnuje skórę przewodu słuchowego, zmniejsza utratę wody przez skórę, poprawia elastyczność naskórka i zapobiega powstawaniu podrażnień.

Osoby używające aparatów słuchowych

Osoby na stałe noszące aparaty słuchowe czy lubiące słuchać muzyki przez słuchawki również mogą cierpieć na nadmierne wydzielanie woskowiny. Jest to związane z tym, że wrażliwa i delikatna skóra przewodu słuchowego jest nieustannie drażniona mechanicznie, co może prowadzić do nadprodukcji woskowiny. Również i dla tej grupy osób idealnym rozwiązaniem będzie Vaxol. Skuteczność i bezpieczeństwo preparatu zostało potwierdzone przez ekspertów. Badania wykazały że może być stosowany przez osoby noszące aparaty słuchowe ponieważ nie zakłóca ich funkcjonowania. Można aplikować go na siedząco, stojąco lub na leżąco. U osób korzystających z aparatów słuchowych zaleca się stosowanie Vaxolu przed snem, po zdjęciu aparatu.

Infekcje ucha po basenie

Infekcje ucha zewnętrznego u osób dorosłych nie są aż tak częstą przyczyną wizyt u lekarza, zwykle problem ten dotyczy małych dzieci ze względu na specyficzną budowę anatomiczną ich uszu oraz częstszą zapadalność na infekcje górnych dróg oddechowych. Jednak dorośli, którzy regularnie uczęszczają na basen mogą również zapadać na infekcje ucha zewnętrznego. Przyczyna leży w wodzie, która przez cały czas nalewa się do ucha podczas pływania i pozostaje w nim po wyjściu z basenu, co może być niebezpieczne zwłaszcza gdy na zewnątrz panuje niska temperatura i jest wietrznie. Utrzymywanie się wilgoci wewnątrz ucha prowadzi do namnażania się bakterii bytujących w przewodzie słuchowym. Jest na to proste rozwiązanie  – preparat Vaxol aplikowany przed wejściem do wody tworzy specjalną barierę chroniącą przed oddziaływaniem wilgoci na ścianki kanału słuchowego i ułatwia wydostanie się wody na zewnątrz.

Uszy to jeden z najważniejszych narządów jakie posiadamy, dlatego powinniśmy dbać o nie regularnie i we właściwy sposób. Warto zapytać w aptece o preparat Vaxol, który zapewni najlepszą higienę i ochronę naszym uszom.

Polub lub udostępnij 🙂

Wpisz treść tutaj

Facebook2k
Subskrybuj7
Subskrybuj
Instagram301